Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 02.01.2019 17:17:41 

Dětský pěvecký sbor PLAMÍNEK Holešov

Stalo se

prosinec 2018 ...

Vánoční koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově

Již po desáté jsme naše vánoční sborové období ukončili společně s Moravskými dětmi na jejich vánočním koncertu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově. Posluchači a příznivci dětského sborového zpěvu z Holešova i okolí si ve středu 26. prosince vyslechli řadu zimních písní, známých i méně známých koled v podání Plamínku a následně vánoční skladby a suitu vánočních koled Moravských dětí. Při závěrečném zpěvu se oba sbory opět spojily a vytvořily jedno sedmdesátičlenné pěvecké těleso, které za vydatné podpory zaplněného farního kostela, koncert zakončilo nejznámějšími koledami. Plni krásných zážitků jsme se všichni rozcházeli s novoročním přáním všeho dobrého.

Fotografie paní Ludmily Polišenské a video závěrečné písně Modlitba můžete shlédnout zde

 

 

Ježíškova vnoučata

Dne 13. prosince jsme se s nejstaršími zpěváky Plamínku zúčastnili akce „Ježíškova vnoučata“. Rádi jsme přijali pozvání pana starosty, abychom několika koledami zpříjemnili předávání dárků některým obyvatelům domu s pečovatelskou službou a Centra pro seniory. Více o akci najdete na tomto odkazu.

 

Vánoční koncert se vydařil

Nejkrásnější vystoupení nás čekalo ve středu 12. prosince. Ve vánočně vyzdobené aule naší školy jsem zpívali pro naše nejmilejší - rodiče, prarodiče, přátele a kamarády. Velmi si ceníme toho, že nás přišli podpořit a odměnili nás dlouhotrvajícím potleskem. Byla to pro nás nádherná odměna.

Naši mílí - přejeme vám všem krásné a spokojené svátky vánoční. Mnoho zdraví, štěstí a lásky do nového roku.

Rádi se s vámi uvidíme 26. prosince 2018 v 16 hodin na koncertě v kostele.

 

Fotografie z koncertu zde

Fotografie p. Petra Obdržálka zde
 

Zpíváme seniorům ...

Už je tu zas, adventní čas..... a s ním krásné období těšení se na Vánoce. Ve středu 5. prosince jsme se vydali potěšit klienty Centra pro seniory do Holešova. V plné síle 43 zpěváků jsme zazpívali celý letošní vánoční program a ještě jsme přidali několik známých českých koled. Děti popřály všem přítomným krásné svátky a předaly vánoční přáníčka za všechny děti a zaměstnance naší školy. Jsme rádi, že jsme opět pomohli vykouzlit úsměvy na tvářích našich starších spoluobčanů. Za pozvání děkujeme paní Sehnalové a těšíme se zase někdy na viděnou. 

 

listopad 2018 ...

Adventní inspirace Chvalčov ...

A je to tady. Po dvou měsících pilné práce a příprav jsem vyrazili na první vystoupení. To se letos odehrálo na novém místě - v kulturním domě na Chvalčově. Velmi nás potěšilo pozvání na Adventní inspirace 2018 a plni očekávání jsme na Chvalčov vyrazili autobusem v sobotu 24. listopadu v pravé poledne. V kulturním domě už na nás čekala paní Naďa Sedlářová, které nás nejen přivítala, ale zajistila nám vše potřebné. V milé a radostné atmosféře se nám zpívalo moc pěkně. O to více, když jsme v sále uviděli mnoho známých tváří - rodičů, kamarádů, kolegů. Na všechny děti čekaly krásně připravené dárkové balíčky, paní učitelky potěšila darovaná kytička. Potom už si každý mohl projít celý kulturní dům a nechat se vánočně inspirovat. Vážená paní Sedlářová, opravdu se nám u vás líbilo a za vše moc děkujeme.

foto p. K.Nedbalová

 

Podzimní soustředění ...

O víkendu 10.-11.11.2018 se členové dětského pěveckého sboru Plamínek sešli na tradičním podzimním soustředění ve škole. Pilně trénovali písničky, které předvedou na vánočních koncertech. Všichni zpěváci si zaslouží velkou pochvalu za pěvecké výkony, pěkné chování a prima náladu, která provázela celé soustředění.

Plamínek vás zve na své koncerty:

24.11.2018 (sobota)    ve 14 h - kulturní dům Chvalčov

12.12.2018 (středa)    v 16.30 h - aula 3.Základní školy Holešov

26.12.2018 (středa)    v 16 h - kostel Nanebevzetí Panny Marie v Holešově

 

 

 

září 2018 ...

Začínáme….

Pro děti z Plamínku začíná školní rok vždycky o jeden den dříve. Také letos jsme se „svolali“ už na pátek 31. srpna do naší hudebny. Na zkoušce jsme si vyzkoušeli písničky pro vítání prvňáčků a postavení v počtu 22 členů bývalého 2.- 4. ročníku.

V pondělí 3. září jsme se na naše nejmladší spolužáky moc těšili. Ráno nás sice přivítal dlouho očekávaný déšť, ale i tak jsme se na první školní den těšili. Nejprve jsme se rozezpívali v hudebně a před osmou hodinou jsme nepozorovaně proklouzli do zaplněné auly školy.         

V osm hodin se aulou rozléhalo volání „Hej, hej, hej……“, kterým nás naše sbormistryně svolávaly. Pro 70 nových žáčků a jejich rodiče se nám zpívalo moc pěkně a snad se jim naše písničky líbily. Po přivítání pana ředitele Ivo Junáška a pana starosty Rudolfa Seiferta se slova ujaly paní učitelky prvních tříd a své nové žáčky si odvedly do pečlivě připravených tříd. Přejeme jim po celý rok mnoho úspěchů a radosti ze získávání nových poznatků, zkušeností a kamarádů.

foto p. Alena Maťová

TOPlist