Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.05.2018 19:55:32 

Dětský pěvecký sbor PLAMÍNEK Holešov

Stalo se

duben 2018 ...

Další "zlaté pásmo" v krajské soutěži

V úterý 24. dubna jsme po roce opět vyrazili na postupovou krajskou přehlídku školních pěveckých sborů Zlínského kraje do Chropyně. 37 vybraných dětí se pilně připravovalo ještě v pondělí dopoledne, aby předepsaný program zvládlo co nejlépe. V letošním roce jsme vsadili na různorodost v doprovodech, střídání sólistů i vícehlasé skladby, což se nám vyplatilo. Děti všechny písničky zazpívaly pozorně a čistě.  Náš program porotu zaujal natolik, že nám udělila ocenění za nápaditou přípravu soutěžního programu.

Jsme velmi rádi, že jsme se v konkurenci sedmi sborů opět prosadili. Navíc jsme byli jediným dětským pěveckým sborem, který pracuje na základní škole. Dále se soutěže účastnili Myšky, Myši a myšáci  ze soukromé ZUŠ Kroměříž, Tulipán ze ZUŠ Bojkovice, Zvonečky a Zvonky ze ZUŠ Hulín, Čamlíci ze Základní školy s rozšířenou výukou hudební výchovy Zlín Malenovice. Postupujícímu sboru Zvonky z Hulína srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na celostátní přehlídce v Uničově.

Naše dvanácté zlaté pásmo jsme ve středu patřičně oslavili.

 

 

Den zdraví a jarní soustředění

V sobotu 7. dubna jsme měli plno práce. V 9 hodin ráno nás čekalo vystoupení při zahájení Dne zdraví  a následovalo celodenní soustředění ve škole. Během práce jsme si udělali i přestávku na dobrou svačinu a po obědě jsme hned dvakrát vyrazili i na školní hřiště, abychom načerpali sílu z jarního sluníčka. Když jsme děti o půl šesté předávali rodičům, všichni jsme byli rádi, že jsme to všechno zvládli.  38 dětí, které se sobotního soustředění účastnilo, moc chválíme za zodpovědný přístup, píli a pracovitost. Ve sboru jsme jedna rodina, jeden tým, kde platí známé - "Jeden za všechny, všichni za jednoho."

 

https://www.holesov.cz/630-svetovy-den-zdravi-jsme-oslavili-take-v-holesove.html

 

 

prosinec 2017 ...

Vánoční koncert s Moravskými dětmi

Tradiční vánoční koncert Moravských dětí se koná na svátek sv. Štěpána - 26. prosince. I v letošním roce jsme s radostí přijali pozvání ke společné účasti. Děkujeme všem rodičům za podporu a doprovod dětí. Všem našim příznivcům přejeme krásné a radostné Vánoce.

 

 

 

Zpíváme našim babičkám a dědečkům

Ve středu 13. prosince jsme s vánočním programem Půjdem spolu do Betléma navštívili Centrum pro seniory. Díky pomoci pana školníka Teleckého, pana Šuby a pana Smékala jsme mohli využít všechny naše rekvizity i hudební nástroje. V závěru našeho společného putování do Betléma jsme si společně s obyvateli centra zazpívali známé české koledy. Za milé pozvání děkujeme paní Sehnalové a těšíme se na další setkání s klienty centra.

 

Půjdem spolu do Betléma

Ve čtvrtek 7. prosince se v naší škole rozhostila pravá adventní atmosféra. Během celého dne navštívilo školu mnoho hostů, rodičů i bývalých žáků, aby si prohlédli překrásné betlémy, které společně se svými vyučujícími vyrobili žáci jednotlivých tříd. Všichni obdivovali rozmanitost, nápaditost, kreativitu i píli, se kterou se naši žáci do výroby betlémů zapojili. Děti z  keramického kroužku vyrobily pro tuto příležitost zajímavé dárkové předměty s vánoční nebo přírodní tematikou.

Celý sváteční den zakončili členové školního pěveckého sboru Plamínek, kteří si pro letošní rok připravili vánoční příběh nejen s písničkami „Půjdem spolu do Betléma“.
Malý pasáček Ondra a jeho dědeček čekají na příchod krále. Když nastane čas, jdou s ostatními pastýři do Betléma, kde se Marii narodil chlapeček - Ježíšek. I když je malinký a bezbranný, Ondra pochopí, jak mocným se stane.

 

Vánočně osvětlená tělocvična dopoledne přivítala  nejmenší posluchače z Mateřské školy Sluníčko a naše prvňáčky. Večer se představením nechali vánočně naladit také rodiče, pracovníci školy, bývalí členové sboru i široká veřejnost. Zaplněná tělocvična poslouchala okouzlující vánoční písně a sledovala prastarý příběh.

Kdo chtěl, mohl ještě své zážitky vstřebávat u voňavého čaje a perníku ve školní jídelně.  Krásně osvětlená aula ještě dlouho svítila všem spokojeným návštěvníkům na cestu domů.

 

listopad 2017 ...

Podzimní soustředění

Během září a října jsme v Plamínku přivítali nové zpěváčky a začali se připravovat na vánoční vystoupení. Nejlépe se nám pracuje, když jsme odpočatí a máme školu jen pro sebe. V sobotu 4. listopadu jsme se tedy sešli na našem tradičním podzimním soustředění. Většina dětí si s sebou přinesla spacáky, karimatky a těšila se na nocování ve škole. Sobotní odpoledne a nedělní dopoledne jsme věnovali nácviku jednotlivých písniček a jejich doprovodů. Přestávky jsme vyplňovali společnými hrami, kreslením a povídáním o Japonsku. Z koncertního turné v Japonsku se totiž předchozí den vrátil holešovský dětský sbor Moravské děti a mnoho bývalých Plamínků v něm zpívá. Kája Kovářová děti krátce seznámila se zajímavostmi této daleké země a s vlastními zážitky z cesty.

                                                                  

Celý víkend hrozně rychle utekl. Když jsme se před nedělním obědem loučili, nováčci si odnášeli sborové přívěsky a tašky, aby bylo vidět, že už k nám skutečně patří. Všichni, kteří na soustředění byli, si od sbormistryň vysloužili nejen pochvalu, ale také sladkou odměnu.

          

 

září 2017 ...

Začátek nového školního roku

V pondělí 4. září 2017 jsme v aule školy přivítali nové žáčky - prvňáčky. V tento jejich významný den je přišli doprovodit rodiče, mladší sourozenci i prarodiče, žádná židle nezůstala prázdná. Nejdříve všem zazpívaly děti z pěveckého sboru Plamínek a hned bylo v některých dětských tvářích vidět úlevu - ono to snad v té škole nebude tak hrozné a možná bude i veselo! Poté přítomné přivítal pan ředitel I. Junášek a také starosta Holešova pan R. Seifert. Pak se všichni rozešli ke svým třídním učitelkám. Ve třídách si žáčci sedli do lavic, prohlíželi si pracovní sešity, chlubili se krásnými novými aktovkami a seznamovali se se svojí paní učitelkou i spolužáky. Čeká je ještě mnoho práce, ale věříme, že ve škole všechno zvládnou a že dnešní den si budou dlouho pamatovat. Přejeme nejen prvňáčkům, ale všem žákům naší školy, ať se jim v tomto školním roce daří.              

 

TOPlist