Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.12.2018 16:04:12 

Dětský pěvecký sbor PLAMÍNEK Holešov

2013/2014

červen  2014 ...

ZÁVĚREČNÁ ZKOUŠKA

Další školní rok utekl jako voda a nás čekala poslední sborová zkouška. Tentokrát jsme naplánovali společné opékání špekáčků na školní zahradě. Vzhledem k vysokým odpoledním teplotám jsme se sešli až v 17.30 hodin. Opékání se většinou chopili rodiče, protože děti se vrhly na prolézačky, míče a švihadla. Postupně se nám podařilo všechny nakrmit a následovala chvilka při kytaře. I přes neodbytné mravence jsme zvládli zazpívat několik písniček. Maminky se k nám přidaly a tak jsem si, my starší, zavzpomínali na prázdniny prožité na pionýrských či stanových táborech. Pak už se k nám přidala i děvčata z mažoretek a mohli jsme přistoupit k slavnostnímu předávání pamětních listů pro děti z pátých tříd. Letos jich v Plamínku končí jedenáct. Všichni jsou moc šikovní a tak nás potěšilo, že se někteří rozhodli pokračovat v Moravských dětech. Někteří se budou věnovat atletice, tanci či mažoretkám. Důležité je, že s námi prožili krásné čtyři roky, na které budou určitě rádi vzpomínat.

 

 

květen  2014 ...

CD k nakousnutí - DÁREK PRO DĚTI

Ve středu 14. května jsme dostali od maminky zpěvačky Romanky krásný dárek - dort CD. Nejenže byl krásný na pohled, byl také výborný chuťově. Naše mlsné jazýčky si pochutnaly a za nápaditý dárek moc děkujeme. MŇAM !

    

další fotografie zde

duben  2014 ...

PLAMÍNEK A KŘEST DRUHÉHO CD

Když Plamínek křtil své první CD, projevila jeho kmotra Alena Grygerová přání, aby co nejdříve dostal sourozence. A protože přání kmotry se nesmí brát na lehkou váhu, mohl Plamínek po pěti letech vydat své druhé album a slavnostně ho pokřtít 26. dubna 2014 ve velkém sále holešovského zámku. Křest spojený s koncertem přilákal především rodiče a prarodiče zpěváčků. Tento nevšední zážitek si však nenechalo ujít ani vedení města Holešova v čele s panem starostou Pavlem Svobodou a oběma místostarosty Jaroslavem Chmelařem a Rudolfem Seifertem. Z hlediště sledovala koncert také ředitelka 3. Základní školy Jitka Heryánová a nechyběla ani kmotra Plamínku paní Alena Grygerová.

Kmotrem druhého plamínkovského počinu se stal zakládající člen vokálního uskupení 4TET, hudební skladatel, aranžér, producent a instrumentalista Jiří Škorpík. Tento všestranný umělec nejprve děti doprovodil při písni Buchet je spousta z pohádky Kouzla králů, aby pak jako dárek do kolébky přidal svou skladbu Havrani na sněhu. Že je Jiří Škorpík nejen vynikající muzikant a zpěvák, ale i člověk se smyslem pro humor a improvizátor, o tom se během jeho krátkého vystoupení přesvědčil jak nabitý zámecký sál, tak především fotograf a autor těchto řádků, který tuto stránku kmotrovy povahy svou nechtěnou neopatrností vyvolal.

Patří se na závěr samozřejmě poděkovat všem, kdo se o příchod v pořadí druhého plamínkovského dítka na svět zasloužili. Především samotným dětem, které předvedly obdivuhodný  výkon pěvecký i herecký. Zmiňovat všechny tři sbormistryně - Gabrielu Kovářovou, Lenku Hýžovou a Veroniku Svobodovou - je příslovečným nošením dříví do lesa. Jsou to však právě ony, kdo nesou veškerou tíhu za fungování  a chod sboru. CD by pochopitelně nevzniklo bez sponzorů menších i větších a všem patří upřímný dík. O všech bylo při křtu mluveno. Protože nikdy nic není a ani nemůže být dokonalé, zůstal velkým nedopatřením opomenut ještě jeden příznivec Plamínku - Aleš Přikryl. Věnoval nahrávání a následným úpravám nahrávek mnoho času a energie a bez něj by CD ani koncert neměly výslednou vynikající úroveň.

Martin Krčál


Děkujeme všem za sobotní krásnou atmosféru při křtu nového CD.

Fotografie od pana Martina Krčála - zde a od paní Ludmily Polišenské zde

Videozáznam z koncertu najdete ve VIDEOGALERII

 

Velmi náročný den nás čekal v úterý 15. dubna 2014. Nejen, že se na nás rozlobilo sluníčko a celý den se neukázalo, ale dokonce na nás poslalo celkem vydatný déšť. Naštěstí jsme se ráno dobře vybavili bundami, deštníky či pláštěnkami, a tak nás počasí moc nezaskočilo. Co nás trochu překvapilo, byla letošní přehlídka.

    Sešlo se nás sedm pěveckých sborů z Kroměříže, Holešova, Zlína, Uherského Hradiště a Valašského Meziřící. Vystupovali jsme všichni v dopoledním bloku, a tak bylo v motlitebně Církve adventistů sedmého dne opravdu narváno. Všude bylo plno dětí. Bohužel letos jsme se neměli ani kde rozezpívat. Převlékali jsme se na chodbě a pořád kolem nás někdo procházel. Bylo to opravdu hodně náročně a především pro naše malé druháky asi neočekávané. Pozitivní novinkou bylo, že jsme nezpívali jako první (což nás potkávalo v podstatě od začátku našeho účinkování na přehlídce).

    I přes tyto technické nedostatky jsme se moc snažili a začali jsem písničkami Petra Ebena Prší a Stonožka. Následovala lidová Zlukovská náves a pak náročná Měl jsem já píščelku. Velkou pochvalu si zaslouží ANička, Sofie, Alexandra a Michal za pěvecké sólo a také naše výborná flétnistka Nela.  Při poslední písničce Píseň z konce století nám trochu tuhl úsměv ve tvářích a porota si toho hned všimla. Jinak se jí ale naše vystoupení líbilo a ohodnotila náš výkon ZLATÝM PÁSMEM.

    Do celostátního kola postupuje pěvecký sbor Broučci z Valašského Meziříčí, k čemuž jim srdečně gratulujeme a přejeme v Uničově mnoho úspěchů a pěkné zážitky.

    My se  nyní můžeme plně soustředit na náš slavnostní koncert.

                                                                                                                                                              Gabriela Kovářová

 

 

                  

 

 

Tak je to tady. Nejnáročnější měsíc celého roku. V sobotu a neděli 5. a 6. dubna jsme strávili ve škole, abychom zapracovali na soutěžním i koncertním programu. Sešli jsme se v hojném počtu už v sobotu odpoledne. Hudebna byla plná dětí a pracovali jsem opravdu pilně. Večerní program už byl opravdu jen odpočinkový, protože po práci je třeba také relaxovat. To se nám povedlo u společenských her či při sledování večerní pohádky. Všechny děti, které zůstávaly ve škole spát byly naprosto samostatné a tak i večerní usínání se obešlo bez výraznějších problémů. Po ránu jsme se z hudebny přestěhovali do auly, kde jsme si prošli celý koncertní program - v aule to všechno zase znělo trochu jinak. Velkou pochvalu  a obdiv si zasloužila Nela, která se během dvou dnů výborně naučila doprovod  zobcové flétny k písničce Stonožka a Měl jsem já píščelku.

Snad se nám vynaložené úsilí vrátí 15. dubna 2014 na soutěži.

 

 

březen  2014 ...

Krásné sobotní dopoledne bylo jako stvořené pro to, abychom udělali něco pro své zdraví. Již posedmé se v naší škole konal celý Den pro zdraví a jako každým rokem se o úvodní zajájení postaral Plamínk. Tentokrát nás bylo lépe vidět i slyšet, protože jsme využili podium, které máme zapůjčené na nahrávání od Moravských dětí. Byli jsem rádi, že jsem si mohli nové písničky zazpívat na veřejnosti a vyzkoušet si, co s námi udělá přítomnost obecenstva. I v menším počtu jsme to zvládli a na chybičky si příště dáme větší pozor. Vítanou odměnou za náš výkon bylo tentokráte i chutné zdravé občerstvení ve školní jídelně. Paní kuchařky měly připraveny ovocné a zeleninové saláty, po kterých se jen zaprášilo. Kdo chtěl proběhl se v tělocvičně, vybral si něco u stánků či se zúčastnil zajímavé besedy. Den jako stvořený pro zdraví.

 

 

 

únor 2014 ...

Povánoční období se v našem sboru neslo v duchu příprav na nahrávání poslední části nového CD. Po domluvě se zvukaři byl termín stanoven na sobotu 8. února 2014.

Už od 8 hodin se v aule připravovalo vše potřebné - stavěli jsme podium, rozmisťovali mikrofony, rozmotávali spoustu kabelů a šňůr. O půl desáté už se scházely děti na rozezpívání a v 10 hodin to vypuklo. Za okny to vypadalo jak na jaře a my jsme začínali písničkami vánočními. Opravdu "zabrat "  nám dala hned ta první - Krásná panna. To by člověk nevěřil, kolikrát jsme museli tuhle jednohlasou písničku zpívat znovu a znovu. Už se nám pletla i slova, ale nakonec se to podařilo. Po hodině zpívání jsme dětem naordinovali první přestávku pro  relaxaci a postupně dohrávali doprovodné nástroje a zvuky - triangl, bubínky, tamburíny a další. Nejhorší byl čas po obědě, kdy nám někteří usínali ve stoje. Možná trochu podcenili dostatek spánku z pátku na sobotu. Přes všechna úskalí a nepohodlí jsme nahráli všechno, co jsme chtěli. Děti odcházely ve slíbených 14.30 a my jsme ještě další hodinu pokračovali - příčná flétna, altová flétna, kytara.... Nakonec jsme uklizenou školu opouštěli po 16 hodině se sladkým pocitem, že máme hotovo. Závěrečný mastering ukáže, které písničky nakonec na CD budou a které ne.

V přípravě ale nepolevujeme. Vždyť se musíme připravit na soutěž a SLAVNOSTNÍ KŘEST. wink

 

 

prosinec 2013 ...

Vánoční koncert holešovského dětského sboru Moravské děti se tradičně konal na svátek sv. Štěpána v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově. Jeho součástí je již několik let i vystoupení našeho Plamínku. Velmi rádi se potkáváme s dětmi, které z Plamínku postoupily do holešovského dětského sboru a pod vedením Lenky Poláškové se zúčastňují nejrůznějších koncertů, soutěží a festivalů doma i ve světě. Pro naše malé zpěváčky je to vždy velká motivace a příjemný zážitek. Zpívat před zaplněným kostelem a pozornými posluchači nás velmi těší.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Voda a oheň - dva z živlů, bez kterých by na Zemi nebyl život možný, dva z živlů, které nemohou existovat společně. Vánoční koncert v aule naší školy však dokázal opak. Podobné živly se totiž sešly, aby svým pěveckým uměním potěšily rodiče a příznivce v předvánočním čase. Uničovská Rosička, dlouholetý partner Plamínku, u nás strávila opět po roce celý den, který vyplnila prohlídkou Holešova a především podvečerním koncertem. Zde nejprve každý sám a na závěr společně i s plně naplněnou aulou zazpívaly oba sbory písně z vánočního repertoáru. A i když „plamínků“ bylo výrazně více, „rosička“ se nenechala vysušit a byla po celý koncert rovnocenným partnerem. Neboť právě závěrečná část ukázala, že i oheň a voda se mohou někdy spojit a vytvořit neopakovatelný zážitek, který neničí, ale tvoří.

                                                                                                                          Mgr. Martin Krčál

 


-------------------------------------

Po rozsvícení vánočního stromu v TYMY centru jsem se rozhodli zpříjemnit začátek nového pracovního týdne také dětem i zaměstnancům naší školy. V pondělí ráno jsme v aule zpívali zimní písničky a vítali všechny příchozí. O velké přestávce za námi přišly také děti, které se chtěly do zpěvu zapojit s námi. Zazpívali jsme si známé české koledy a rozsvítili vánoční stromek před školou.

listopad 2013 ...

  Adventní čas připraví nás na dobu vánoční,

  otevřít chcem svá srdce všem, tím ať náš advent zní .......

I my se připravujeme na adventní a vánoční vystoupení. Všichni zdraví zpěváčci se sešli v sobotu na víkendovém soustředění. Hodně dětí bylo z důvodu nemoci omluveno, ale přesto jsme se v naší práci posunuli zase o velký kus dopředu.  Užívali jsme si klidu a pohody ve škole, která na dva dny patříla jen nám. V naší restauraci "Pod schody" jsme si dopřávali skvělé dobroty od maminek a voňavý čaj od paní učitelky.  Zahráli jsme si společenské hry a nechyběla ani tradiční pohádka na dobrou noc. Starší pomáhali mladším s přípravou a také úklidem karimatek a spacáků. Mnozí si povídali hodně dlouho, ale všichni jsme se vyspali do růžova. Po ranní rozcvičce jsme se opět pustili do práce a před odchodem domů jsme po sobě vše uklidili. Těšíme se, že se naše písničky budou posluchačům líbit a zpříjemní blížící se adventní období. Přijďte se na nás podívat.

 

 

září 2013 ...

    Každým rokem, na začátku září, přicházejí do školy noví žáčci. Někomu se tento rituál může zdát stále stejný, ale pro nováčky naší školy je to nezapomenutelný den. Jdou poprvé do velké školy, kterou opustí až za devět let. Někomu se to může zdát jako dlouhá doba, ale čas strávený na základní škole letí neskutečně rychle. My jsme přivítali 66 nových prvňáčků a jejich vstup do školy jsme se snažili zpříjemnit několika veselými písničkami. Po přivítaní paní ředitelkou a představiteli města se spolu se svými rodiči vydali do slavnostně vyzdobených tříd, za svou paní učitelkou. Už během prvních chvil zvládli splnit několik zajímavých úkolů a na památku si odnášeli veselý balonek s logem školy a velkým úsměvem. Přejeme jim, aby ve škole strávili pěkné chvíle se svými učitelkami, kamarády i ostatními členy školní rodiny.

 

                                                                                                           

 

TOPlist