Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.12.2018 16:04:12 

Dětský pěvecký sbor PLAMÍNEK Holešov

2014/2015

PODĚKOVÁNÍ

 

Vážení rodiče,

všechny děti, které se účastnily celostátní přehlídky v Uničově, chválíme za bezproblémové a kamarádské chování, výbornou reprezentaci 3. Základní školy, Holešova i Zlínského kraje. Vám všem děkujeme za podporu a doufáme, že víkendové zážitky si děti ponesou dál.

VYÚČTOVÁNÍ ZÁJEZDU V SEKCI - PRO ČLENY

Odkazy na oficiální fotografie z celostátní přehlídky - reklamní agentura Karel Kašák Liberec

ROZCESTNÍK NA VŠECHNY GALERIE Z UNIČOVA 2015
/prosím šiřte, přeposílejte, sdílejte/

1. koncert pátek:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1678182619071600.1073741840.1475904505966080&type=1
2. a 3. koncert sobota: 
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1678031589086703.1073741838.1475904505966080&type=1

Carmina - Keltové:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1678061682417027.1073741839.1475904505966080&type=1
Náměstí:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1677833055773223.1073741837.1475904505966080&type=1
Závěrečný koncert:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1677682905788238.1073741836.1475904505966080&type=1

 

červen 2015 ...

Zakončení úspěšné sezóny

Plamínek má za sebou další velmi úspěšnou sezónu, kterou jsme zakončili společnou návštěvou zmrzlinářství U Ámose a společným posezením pod vzrostlými smrky na houpačkách a průlezkách. Užívali jsme si krásného slunečného počasí a těšíme se na prázdniny.

Velmi nás potěšil také dopis z NIPOS ARTAMA, který byl doručen vedení naší školy.

květen 2015 ...

XXV. Celostátní přehlídka

Milí příznivci sborového zpívání. Prostřednictvím tohoto článku se s vámi chceme podělit o radost z báječně prožitého víkendu. Vše začalo na krajské soutěži dětských pěveckých sborů v Chropyni. Zde jsme si my, DPS Plamínek ze 3. ZŠ v Holešově, vyzpívali zlaté pásmo. A k naší velké radosti jsme současně získali i postup na 25. celostátní přehlídku školních pěveckých sborů, konanou poslední květnový víkend v Uničově.

Celostátní přehlídka je každoroční setkání vítězů krajských přehlídek a je velkým vyznamenáním být vybrán porotou k její účasti. DPS Plamínek se může pochlubit, že se mu této cti dostalo již počtvrté (2007, 2010, 2012, 2015).

Víkend v Uničově nabídl celou řadu akcí. Ať již to byla krátká vystoupení všech 14 sborů, slavnostní koncert, tradiční zpívání společných písní na náměstí za doprovodu dechové hudby, večerní galakoncert s předáním ocenění, odměna pro zpěváky v podobě diskotéky či semináře pro sbormistry s odbornou porotou.

Protože rádi navštěvujeme nová místa, rozšířili jsme si program pobytu o prohlídku šatlavy v muzeu vězeňství v Uničově a návštěvu Pradědovy galerie v Jiříkově.

Domů jsme se vraceli spokojení. S pocitem, že jsme dobře reprezentovali Zlínský kraj, neboť jsme od poroty získali ocenění za provedení písní Petra Ebena, tvořivou a hudebně přesvědčivou práci s dětmi. Všichni jsme domů přijeli plni dojmů a zážitků, my sbormistryně také s velkou inspirací a chutí do další práce.

Děkujeme za podporu rodičům, vedení školy a všem našim příznivcům.

Že jsme si celostátní přehlídku opravdu užívali - na to se podívejte zde

Naše závěrečná píseň je zde

 

 

 

PLAMÍNEK zpíval pro rodiče

Školní rok se pomalu chýlí ke konci a my jsme si připravili poslední letošní koncert v Holešově. Tentokrát jsme se museli přesunout do zámeckých prostor, protože v naší škole již začaly probíhat práce na zateplení budovy. Možná trochu symbolicky jsme se na zámku loučili s nejstaršími dětmi, které právě v sala terreně vystupovaly úplně poprvé – a to v rámci výročního koncertu roku 2011. Jedenáct nejstarších zpěváků dostalo pamětní list, malou kytičku jako poděkování a současně přihlášku do Moravských dětí. Na koncertě zazněly písně, které budeme zpívat na celostátní přehlídce v Uničově a také písničky, které nás nejvíce baví. Na konci koncertu jsme si vychutnávali velmi dlouhý potlesk spokojeného publika a těšíme se, že naši školu, město i Zlínský kraj budeme hrdě reprezentovat na celostátní úrovni.

 

 

 

 

duben 2015 ...

PLAMÍNEK SLAVIL POSTUP  NA CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKU

Následující den - ve středu 15. dubna jsme všichni společně slavili postup na celostátní přehlídku do Uničova. Páťáci pomohli připravit pro mladší děti pohoštění a u plakátů z roku 2012 zavzpomínali na celostátní přehlídku v Uničověk, které se účastnili jako druháci.

V hudebně se objevily 4 lahve malinového šampusu, které symbolizovaly čtvrtý postup do celostátního kola, spousta slaných i sladkých dobrot. Náš nový maskot JEČMÍNEK hlídal nejen diplom, ale také sladkou odměnu z NESTLÉ - holešovské lentilky. Když jsme vše snědli a uklidili, s chutí jsme začali nacvičovat společnou píseň do Uničova - Černé oči jděte spát. Nám se ve středu rozhodně usínalo moc hezky.

 

 

 

KRAJSKÁ PŘEHLÍDKA V CHROPYNI

Přiblížilo se úterý 14. dubna  - termín krajské přehlídky školních pěveckých sborů. Vzhledem k velkému počtu nemocných dětí a menšímu prostoru na zámku v Chropyni, se nás na krajskou přehlídku vypravilo 35. Na chladno jsme se tentokrát vybavili a místo sukýnek jsme oblekli legíny a kalhoty, nátělníky a trička s dlouhými rukávy.

Po příjezdu na zámek nás uvítala usměvavá paní kastelánka a garant celé přehlídky, pan Miroslav Uhlíř. V krásném prostředí Rytířského sálu se nám zpívalo dobře a porota náš výkon ohodnotila zlatým pásmem. Velmi příjemným překvapením bylo malé občerstvení  pro všechny děti a také losování "plyšové odměny" z tajuplné chropyňské pokladnice. Náš sbor si vylosoval plyšového pejska, kterému jsme dali jméno Ječmínek. Po prohlídce přilehlých sálů a hrách v zámeckém parku jsme se vypravili domů. V zámku ještě přehlídka pokračovala odpoledním blokem. Když jsme se u školy rozcházeli, stále jsme nevěděli, kdo bude šťastným postupujícím na celostátní přehlídku.

Ve 14.30 se rozezvonil telefon a paní porotkyně Lenka Polášková nám oznámila rodostnou zprávu, že POSTUPUJEME  do celostátního kola v Uničově. Následně se rozezněly holešovské tam-tamy a zpráva letěla ke všem zpěvákům a jejim rodičům. Máme velikou radost a chválíme všechny děti za píli, pracovitost a vytrvalost. 

 

 

 

              

březen 2015 ...

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA

Sobota 21. března byla nejen krásně prosluněná, ale také plná zajímavých školních aktivit, na kterých zpěváci Plamínku nesmí chybět. V prostorách školy se v tento den sešla velká spousta návštěvníků zblízka i zdaleka. Konal se již 8. ročník Dne pro zdraví, 4. ročník Dne řemesel a letos ještě navíc seminář Klubu sbormistrů. Ale začneme pěkně popořádku.

Ráno Plamínek tradičně zahajoval Den zdraví, který byl letos spojen také s jarním Dnem řemesel. Aula školy byla plná zajímavých stánků, školní jídelna voněla ovocem a zeleninovými saláty, v  tělocvičně a na hřišti se hrály hry a soutěže,učebna fyziky se proměnila na přednáškový sál se spoustu zajímavých informací a sborovna školy poskytla zázemí seminaristům Jarního klubu sbormistrů, který se tentokrát konal v Holešově u Moravských dětí a Plamínku.

Klub sbormistrů je volný cyklus seminářů u vybraných dětských pěveckých sborů. Tyto semináře pořáda NIPOS - ARTAMA Praha a nás nesmírně potěšilo, že sbormistři zavítali na jaře právě do Holešova. Bohatý víkendový program jsme připravovali společně s Holešovským dětským pěveckým sborem Moravské děti. Naše spolupráce trvá již od roku 2007 a tvoříme takovou "líheň" nových zpěváků. Sobotní dopoledne strávilo 17 sbormistrů v naší škole. Během dopolední zkoušky jsme našim hostům ukázali jak se  uvolňujeme, rozdýcháváme a rozezpíváváme. Jak nacvičujeme jednohlasé či dvojhlasé písničky a  také jak se učíme doprovody k písničkám. V závěru zkoušky jsme si společně zazpívali a domluvili jsme si společnou písničku na večerní koncert. 

Náročný den měl pro nás vyvrcholení právě na večerním koncertě v Sala terenně holešovského zámku. A bylo to bezva. Děti už byly unavené, ale dokázaly se soustředit a písničky zazpívaly moc pěkně. Premiéru nových písní jsme zvládli úspěšně a skutečně jsme si společně se seminaristy zazpívali píseň Buchet je spousta. Potom už nás vystřídaly Moravské děti s Lenkou Poláškovou a krásný večerní koncert zakončily.  Je velmi milé vidět, kolik dětí z Plamínku dál ve zpěvu pokračuje v Moravských dětech a jak pěkně jim to zpívá. Někteří Plamínci už si pomalu zamlouvají ve velkém sboru místo, tak doufejme, že jim to vydrží.

 

 

 

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Někomu by se mohlo zdát, že od Vánoc se u nás nic moc neděje. Opak je pravdou. Po množství adventních a vánočních vystoupení se pilně připravujeme na jarní aktivity. A to znamená naučit se spoustu nových písniček, oprášit ty z loňska a doučit je všechny nováčky. Letošního jarního soustředění jsme se zúčastnili v omezeném počtu. Vzhledem k nemocnosti a také začátku jarních prázdnin nás bylo 36. Víkendový pobyt ve škole jsme si užili a těšíme se, až naše nové písničky uslyší posluchači. První možnost budou mít v sobotu 21. března při zahájení Dne zdraví a následně na večerním koncertě v Sala terreně holešovského zámku. Těšíme se na vás.

 

 

prosinec 2014 ...

VÁNOČNÍ KONCERT S MORAVSKÝMI DĚTMI

Sborové zpívání je také o spolupráci a kamarádství. Našimi staršími kamarády jsou holešovské Moravské děti. Už od roku 2007 společně zpíváme na vánočním koncertě vždy na svátek svatého Štěpána - 26. prosince v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově.  A ne jinak tomu bylo i letos. Plamínek zpíval v počtu 37 dětí, a i když nám někteří zpěváci chyběli, velkého prostoru jsme se nezalekli. Po naší úvodní části jsme zaujatě poslouchali náročné skladby i klasické koledy v podání Moravských dětí a orchestru posluchačů kroměřížeké konzervatoře. Na závěr jsme tradičně zpívali společně koledy Narodil se Kristus Pán a Tichá noc. Velkou motivací pro nás je vzájemná spolupráce a zároveň nás moc těší, že většina členů Moravských dětí prošla našim Plamínkem. Těšíme se na další společné vystoupení. 

 

 

 

ZA ROSIČKOU DO UNIČOVA

Rosička z Uničova, to jsou naši sboroví kamarádi. Vzájemně se navštěvujeme již několik let. Letos v prosinci jsme jeli našim kamarádůpm oplatit jejich návštěvu u nás z loňského roku. A měli jsme se náramně. Ráno svítilo slunce a počasí bylo spíše jarní, což nám vůbec nevadilo. Cestou do Uničova jsme se zastavili na hradě ve Šternberku, kde jsme strávili dopoledne prohlídkou vánočně vyzdobeného hradu a výrobou vánočního svícnu. Pak jsme poobědvali ve školní jídelně základní školy Haškova v Uničově a začali se připravovat na večerní koncert. Pro naše nováčky  to byla první zkušenost s nádherným prostorem uničovské koncertní síně. Koncert se nám všem povedl a s dobrýmn pocitem  smysluplně stráveného dne jsme se večer vraceli domů. Všechny děti si zaslouží pochvalu za pěkné chování, příjemné vystupování a vzornou reprezentaci naší školy.

 

 

 

VÁNOČNÍ KONCERT V AULE

Zimní, pohádkové i vánoční písničky se ve čtvrtek 11. prosince rozléhaly podvečerní školní aulou. Během vystoupení děti nejen zpívaly, ale  také se střídaly u doprovodných nástrojů. Pestrý program doplňovala zajímavá choreografie a sólová vystoupení. Pod vánočním stromečkem nesměly chybět dárky, které si naši zpěváci opravdu zasloužili.

 

 

 

 

První prosincové vystoupení části našeho sbrou proběhlo v rámci programu dětí školní družiny - Vánoční koledování. Zaplněná školní tělocvična v sobotu 6. prosince potleskem odměnila všechny účinkující. Jsme rádi, že jsme byli k tomuto benefičmímu programu také přizváni. Prostory dětského oddělení  Zlínské nemocnice ozdobí krásné dětské kresby, občanské sdružení Skřítek využije získané prostředky na rekonstrukci hájenky v zámecké zahradě a náš sbor zase tyto prostředky využije pro obnovu sborového oblečení. Děkujeme

 

listopad  2014 ...

První adventní vystoupení v TYMY CENTRU

Již několikátým rokem Plamínek zpívá při rozsvěcování vánočního stromu v TYMY centru. I tentokrát jsme společně s folklórními soubory Zrníčko a Malá Rusava zahájili adventní období. Pro naše malé nováčky to byla premiéra a zvládli ji           na jedničku. 

Fotografie Ludmily Polišenské  najdete zde

Druhé adventní vystoupení ve škole

Hned v pátek ráno následovalo podobné vystoupení v aule školy. Snad jsme několika písničkami přispěli k příjemnému            začátku nového školního dne. O velké přestávce si s námi přišly zazpívat i další děti.

 

 

 

 

Podzimní soustředění ve škole

Tradiční víkendové soustředění ve škole jsme  zahájili v sobotu 15. listopadu odpoledne. Moc se nám líbí, když máme školu jenom pro sebe.  Ze školní knihovny se stává herna,chodbu pod schodištěm proměníme v restauraci a hudebna je našim druhým domovem. Bylo moc fajn, že jsme kromě čtyř nemocných dětí byli opravdu všichni. Písničky na vánoční koncert jsme nejen zpívali, ale také doprovázeli na nástroje či zajímavým pohybem. Před večerkou jsme shlédli hudební pohádku a než jsme se uložili ke spánku, zazpívali jsme si ještě na dobrou noc. Pak už jsme ulehli do připravených spacáků a během povídání pohádek  postupně usnuli. Všechny děti byly pracovité, moc šikovné a zaslouží si pochvalu za bezvadnou náladu  a pohodově strávený víkend ve škole.

 

 

září  2014 ...

Zahájení školního roku 2014/2015

Začátek školního roku – slavnost, která se každoročně opakuje tak jako Vánoce nebo Velikonoce. Letošní školní rok začal skutečně 1. září. I když obloha byla plná mraků, dešťové kapky se rozhodly nepadat na zem a my jsme tomu byli rádi. Krásně vyzdobená škola, paní ředitelka s panem starostou, usměvavé paní učitelky a malí zpěváci pěveckého sboru Plamínek přivítali v aule 3. Základní školy v Holešově 79 nových žáků – prvňáčků. Natěšení  prvňáčci i jejich rodiče a prarodiče si vyslechli několik veselých písniček, pozdrav paní ředitelky, pana starosty a dalších hostů. Zbytek slavnostního dopoledne strávily děti a jejich paní učitelky ve svých třídách.  Všem našim žákům i jejich rodičům a vyučujícím přejeme v letošním školním roce mnoho radosti ze školní práce a spoustu krásných zážitků v naší škole.

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist