Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.12.2018 16:04:12 

Dětský pěvecký sbor PLAMÍNEK Holešov

2015/2016

květen 2016 ...

 

Májový koncert ve škole

Jarní či májové koncerty se už staly naší tradicí. Jsme rádi, když můžeme zpívat pro naše nejbližší - rodiče, prarodiče, přátele a známé. I tentokrát se sešli v hojném počtu a zaplnili celou školní aulu. Tentokrát jsme si pro naše posluchače připravili malé překvapení a zapojili jsme je do zpěvu lidových písni. Osvědčili se. Tak  příště pro ně třeba  také něco vymyslíme. Tradicí se také stalo vyřazování našich nejstarších zpěváků - páťáků. Letos jich máme 11 a nikdo z nich si koncert nenechal ujít. I když jsme s nimi symbolicky rozloučili, určitě s námi ještě do listopadu vydrží. Přihlásili jsme se totiž na soutěž Musica Portae do Nového Jičína a tam jejich pomoc určitě potřebovat budeme. Však se na to už těšíme.

 

 

Vystoupení pro seniory

Mile nás potěšilo pozvání do nově zrekonstruovaného společenského sálku Centra pro seniory v Holešově. Po delší odmlce jsme se  ve středu 11. května vydali ze školy na návštěvu za nejstaršími obyvateli města. Bylo to velmi milé setkání. Protože jsme chtěli, aby si s námi naši posluchači zazpívali, měli jsme připraveny především lidové písničky. Ale i ty ostatní měly velký úspěch. Po zpívání děti předaly všem přítomným malá jarní přání, které vyrobily děti naší školy. Bylo velmi příjemné sledovat, jak i taková drobnost dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Jsme moc rádi, že jsme obyvatelům centra mohli zpříjemnit jejich odpoledne našim vytoupením a přejeme jim krásné jarní dny.

 

duben 2016 ...

Pěvecký sbor Plamínek slaví desáté ZLATO  smiley

Vrcholem letošní sezóny pro zpěvačky a zpěváky školního pěveckého sboru Plamínek byla krajská přehlídka sborů v Chropyni.  V zajímavém prostředí Rytířského sálu chropyňského zámku jsme v úterý 19. dubna zpívali  nejen pro porotu, ale  i pro další dětské pěvecké sbory - letos se jich do soutěže přihlásilo osm. Naše děti zpívaly s nadšením  a  radostí,  celý soutěžní program zvládly bezchybně.  

Protože jsme na celostátní přehlídku postoupili v loňském školním roce, tentokrát jsme o postup bojovat nemohli. Přesto jsme do Chropyně jeli rádi a užili si báječnou atmosféru slunečného dne. Potkali jsme nové kamarády z Ostravy a Českého Těšína, mohli jsme si poslechnout vystoupení hosta soutěže - pěvecký sbor Kulihrášek z Nového Jičína.

Moc nás hřála slova odborné poroty a potěšilo nás pozvání na soutěžní festival, o kterém ještě uvažujeme. Členy poroty jsme oslovili nejen zpěvem a hlasovou kulturou, ale také výběrem písní – DRAMATURGIÍ  a hudebními doprovody.

Nejstarší zpěváci společně se sbormistryněmi připravili na následující den pro mladší sborové kamarády malou oslavu našeho jubilejního DESÁTÉHO umístění ve zlatém pásmu. Od roku 2007 jej totiž nepřetržitě obhajujeme .

                                                                                                                                             sbormistryně DPS Plamínek

 

 

březen 2016 ...

Koncert bez hranic - japonské dny v Holešově

V neděli 29. března jsme se i my stali součástí festivalu SAKURA - japonské dny v Holešově. V neděli dopoledne přicestoval do Holešova japonský smíšený sbor Myojo Gakuen High School - Myojo Music Club z Tokia. Po příjezdu se jich na dva dny ujaly rodiny Moravských dětí. V neděli byl naplánován společný koncert, v jehož úvodu vystoupily děti z Plamínku. Měli jsme pro japonské hosty připraveno malé překvapení v podobě japonské ukolébavky Takeda no komoriuta. Trošku jsme se obávali, zda bude naše výslovnost japonštiny alespoň trochu srozumitelná, ale hned po několika slovech jsme na tvářích paní Nao Higano i pana sbormistra Jun Okado viděli, že nám rozumí. Bylo moc milé vidět, jak si s námi tuto písničku zazpívali a naše děti ocenili slovy chvály. Bohužel další část koncertu jsme nemohli sledovat, protože kapacita sálu byla naplněná. V případě, že by někdo z našich zpěváků chtěl japonské sboristy vidět, může s rodiči navštívit koncert v úterý 29. března 2016 od 19 hodin v sále Střední pedagogické školy v Kroměříži, kde budou také vystupovat. Malou ukázku z koncertu najdete na těchto odkazech - Vltava - zde   , další ukázka - zde

 

 

leden 2016 ...

Zpíváme v Bystřici pod Hostýnem

I když Plamínek zpívá už čtrnáctým rokem, poprvé jsme se jako sbor podívali do Bystřice pod Hostýnem až letos v lednu. Díky naší nové spolupráci s dětským folklorním souborem Malá Rusava jsme vyrazili autobusem v úterý 26. ledna. Poprvé jsme si také vezli naše sborové podium, aby měl náš koncert skutečně sborovou atmosféru. S přípravami nám pomáhali naše starší děti. Chvilku nám to trvalo, ale nakonec jsme zvládli všechno naložit, vyložit, odnosit do 1. patra a složit. Uff, trochu jsme se zapotili. Ale námaha stála za to. Koncert jsme si užívali i v menším poštu 39 dětí. Střídali jsme se s tanečními čísly Malé Rusavy a zkoušeli jsme i písničky z pohádek. Nakonec jsme dostali bohatou odměnu a sladkosti. Po koncertě jsme rádi uvítali vydatnou pomoc některých tatínků, kteří nám ochotně pomáhali všechny věci zase připravit k odvozu. A že nám to opravdu přišlo vhod. Po příjezdu ke škole se opět našla spousta ochotných rukou, které nám pomohly s vyložením. Všechno jsme stihli pěkně uklidit a ráno už nám opět pomáhali naši pomocníci z 8. tříd. Ve středu na zkoušce jsme si ještě užívali dobrot i sladkostí,  ale pak už jsme se zase pustili do práce. Čeká nás jarní období a s ním i další vystoupení a krajská soutěž. Tak abychom dobře reprezentovali. 

 

prosinec 2015 ...

Vánoce už pomalu klepou na dveře

Na adventních svícnech jsme rozsvítili  třetí  svíčku, děti poslaly dopis Ježíškovi, maminky pilně připravují vánoční  cukroví  a tátové už se rozhlížejí  po tom správném vánočním stromku.  V očích malých i velkých se třpytí  plamínek  radosti a očekávání. Takový  plamínek  zažehli v srdcích  svých posluchačů  děti školního pěveckého sboru Plamínek a jejich kamarádi z dětského folklorního souboru Malá Rusava.

Ve čtvrtek 10. prosince připravili  společný koncert v  aule naší školy.  I když venku není po sněhu ani památky, alespoň se o něm zpívalo, v písničkách se sáňkovalo a koledovalo.  Letošní netradiční spojení  -  sborový zpěv a folklórní  vystoupení s cimbálovou muzikou  -  sklidilo velký úspěch.  Dětem se jejich vystoupení podařilo a nám dospělým udělalo velkou radost, jak pěkně ho po necelých třech měsících zvládly.

26. prosince nás čeká společný koncert s Moravskými dětmi v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově a pak už se těšíme, až  v lednu  pojedeme k našim novým kamarádům do  Bystřice pod Hostýnem.

 

 

listopad 2015 ...

Podzimní soustředění

Podzimní soustředění bylo opět součástí naší přípravy na vánoční program. Vzhledem k velké obměně členů sboru a výraznému podílu nových zpěváčků z řad žáků druhých tříd je nácvik programu náročnější na čas. Děti se učí nejen zpívat písničky vánočního koncertu, ale především základy hlasové kultury, správný  postoj při zpěvu a správné dýchání. Ale jak se říká "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti". Uvidíme, jak "lehko" nám bude před plnou školní aulou.

 

říjen 2015 ...

Pravidelné zkoušky

Pilně pracujeme a připravujeme se na předvánoční období. Učíme naše nováčky správnému dýchání, postoji při zpěvu  a všemu dalšímu, co je při sborovém zpívání potřeba. Zatím nám to trošku brouká, ale do Vánoc se to spraví.

 

září 2015 ...

Začátek nového školního roku

Vzhledem k rekonstrukci a zateplování školy byl školní rok 2015/2016 zahájen o několik dní později než bývá obvyklé. V pondělí 7. září jsme v aule slavnostně přivítali 72 nových žáků. I když je to po prázdninách a v neúplné sestavě vždycky trochu náročnější, pro naše nejmladší kamarády zpíváme vždycky moc rádi. Letos poprvé jsme si také vyzkoušeli nové sborové podium, díky kterému na nás bylo i dobře vidět. Děti i rodiče byli vzronými posluchači a my všichni jim přejem, aby se jim u nás ve škole líbilo.

 

 
TOPlist