Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.12.2018 16:04:12 

Dětský pěvecký sbor PLAMÍNEK Holešov

2016/2017

PODĚKOVÁNÍ

Vážení rodiče, milí sboroví přátelé,

rádi bychom vám všem poděkovali za vaši neutuchající podporu a spolupráci  v letošním školním roce. Všechny děti udělaly obrovský kus práce. Ve sborovém společenství si našly nové kamarády, získaly cenné zkušenosti a naučily se větší samostatnosti.

Velmi si ceníme skvělého zázemí, které nám poskytuje naše škola, její vedení a také naši kolegové. Je pro nás velkou radostí zpívat pro tak pozorné a vděčné publikum.

Našim nejstarším zpěvákům přejeme do dalšího zpívání mnoho elánu a radosti, protože "Zpěv je hudba, hudba je zážitek, zážitek je světlo, které nezhasíná. Plamínek je světlo, které si neseme dál".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

červen 2017 ...

PLAMÍNKOVSKÉ DÁRKY

PLAMÍNEK oslavil 15. narozeniny a připravil si pro všechny děti malé a praktické dárky. Doufáme, že všem zpěvákům a zpěvačkám udělají radost a budou je používat. smiley

 

 

 

květen 2017 ...

MÁJOVÝ KONCERT

Letošní Májový koncert byl malinko netradiční. Plamínek v letošním roce oslavil 15. narozeniny a na svou malou neformální  oslavu si pozval starší kamarády z pěveckého sboru Trallala.Přijeli za námi 10. května 2017 až z Českého Těšína. Společně s námi připravili pro posluchače velmi pestrý a poutavý program plný krásné hudby. V závěru koncertu nechyběly ani společné písničky Hine ma tov a Za gorami, za lasami. Jejich zpívání jsme si moc užili, stejně jako celý koncert. Za vydatné pomoci maminek a babiček našich zpěváčků jsme po koncertě pro všechny děti z Holešova i Českého Těšína připravili malé pohoštění. A děti si ho opravdu užily. Děkujeme všem, kteří nám v naší činnosti pomáhají za výborné zázemí a podporu našeho konání. Moc si toho vážíme a těšíme se na další společné zážitky.

 

 

ZÁJEZD DO UNIČOVA

Po třech letech jsme se vypravili do Uničova. Pozvání paní sbormistryně Zuzany Gucké z Rosičky jsme přijali moc rádi. Do Uničova jsme se vypravili hned ráno. Cestou jsme se zastavili na státním hradě ve Šternberku. Po poutavé prohlídce si děti nakoupily suvenýry a pokračovali jsme dál. Po obědě následovala zvuková a prostorová zkouška v koncertní síni. Zpívá se v ní opravdu nádherně. Koncert pro maminky začínal v 17 hodin a v jeho závěru jsme si zazpívali společné písně Viva la musica a Stojí hruška v širém poli. Několik fotografií a krátké ukázky ze zkoušky si můžete prohlédnout zde.

 

VYSTOUPENÍ PRO SENIORY 
Opět po roce jsme se vypravili zazpívat do Centra pro seniory. Již tradiční vystoupení pro jeho obyvatele jsme začali lidovými písničkami a moc rádi jsme slyšeli, že jsme nezpívali sami. Veselé dětské písničky obohacené o různé efekty se také líbily. Na závěr zazněly písničky z pohádek a úplné zakončení bylo také tradiční. Děti předávaly všem přítomným krásná jarní přáníčka, která pro ně připravili žáci naší školy v hodinách výtvarné a pracovní výchovy. Jsme moc rádi, že jsme udělali radost a těšíme se zase za rok na viděnou.

 

 

duben 2017 ...

KRAJSKÁ PŘEHLÍDKA CHROPYNĚ - SOUTĚŽNÍ 
A nastal den D. Opět po roce termín krajské postupové soutěže v Chropyni. Protože už víme, že je na zámku nejen velmi chladno, ale také málo místa, museli jsme opět vybrat 35 reprezentantů. Všechny děti se velmi snažily a ty, které byly vybrány se velmi radovaly a uvědomovaly si, že mají také velikou zodpovědnost. Konkurence ve Zlínském kraji není sice nijak početná, za to ale velmi vyrovnaná. V dopoledním bloku se předtavily tři sbory a všechny tři si odnášely "zlaté pásmo" - to je nejvyšší ocenění. Odpoledne zpívaly ještě dva sbory starších dětí, které jsme ale už neslyšeli. Přestože jsme letos na celostátní přehlídku do Uničova nepostoupili, nebyli jsme smutní. Po jedenácté se nám podařilo vyzpívat "zlaté pásmo" a to je obrovský úspěch. Navíc se do Uničova podíváme už začátkem května - pozval nás uničovský dětský pěvecký sbor Rosička na Májový koncert pro maminky.

Děkujeme všem dětem za výbornou reprezentaci  3. Základní školy Holešov i města Holešov. Slova uznání nás moc potěšila.

 

 

DEN ZDRAVÍ 

Na soustředění jsme byli spokojeni a chtěli jsme si nazkoušené písničky  zazpívat před publikem. Proto jsme rádi přijali nabídku na zahájení X. ročníku Dne zdraví, který se koná na naší škole.

 

 

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ VE ŠKOLE

Jak je našim dlouholetým zvykem, vždycky před jarními akcemi sboru se ve škole koná soustředění. Letos poprvé ho s námi celé absolvovali také nejmladší děti - druháci. Sešli jsme se v sobotu 1. dubna odpoledne. Nebyl to žádný apríl a práce se nám moc dařila. Také v neděli ráno jsme vstávali s úsměvem a radostně jsme se vrhli do práce. Po úklidu všech učeben získaly děti malou stříbrnou medaili - tak snad se v Chropyni podaří obhájit další zlatou.

 

 

prosinec 2016 ...

VÁNOČNÍ KONCERT V KOSTELE

Na svátek svatého Štěpána 26. prosince se už několik let scházíme v holešovském kostele, abychom si zazpívali s Moravskými dětmi - holešovským dětským pěveckým sborem. Pro naše malé zpěváky je to velká motivace do dalšího zpívání a ani letos tomu nebylo jinak. Plamínek bezchybně zvládl celý svůj program i v omezeném počtu 35 zpěváků. Velmi nás těší, že v druhé části koncertu se v řadách holešovského dětského sboru Moravské děti předvedla velká spousta bývalých "Plamínků". V závěrečné části jsme si společně zazpívali koledy, popřáli si krásné Vánoce a šťastný nový rok. Těšíme se, že k dalšímu společnému zpěvu budeme mít i jiné příležitosti.

 


VÁNOČNÍ POHLAZENÍ

Na adventním věnci jsme rozsvítili třetí svíčku a to znamená, že Vánoce už jsou opravdu za dveřmi. Děti ze školního pěveckého sboru se už nemohly dočkat, až svým nejbližším předvedou, co všechno se od září naučily. Podzim byl plný příprav a soustředění, ale zvládli jsme také koncerty a celostátní soutěž. Proto se náš letošní vánoční koncert nesl v trochu jiném duchu. V první části jsme zpívali soutěžní písně z Nového Jičína a terpve potom se k nám připojilo našich deset nejmladších členů, pro které byl vánoční koncert premiérou.

Zaplněná aula školy, nazdobené vánoční stromečky a za okny sníh, to byla opravdová vánoční nálada. Přispělo k ní i téměř 60 vystupujících dětí. Je báječné, když zpíváte pro tolik nadšených posluchačů a tak nás potěšilo, že se nám celé vystoupení podařilo. Všem dětem a jejich rodičům, prarodičům a přátelům přejeme krásné vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku 2017.

 

 

listopad 2016 ...

PORTA MUSICAE

Vrcholem podzimní sezóny byla letos celostátní soutěž pěveckých sborů v Novém Jičíně. 12. listopadu jsme se zařadili mezi účastníky prestižní sborové soutěže dětských pěveckých sborů. Byla to pro nás úplně nová zkušenost. Museli jsme si připravit povinnou píseň, která byla pro naši věkovou kategorii (sbory do 15 let) určena. Přípravě této náročné barokní skladby jsme věnovali velké úsilí již před prázdninami.

V prostředí Beskydského divadla jsme se opravdu ocitli v záři reflektorů. Snímaly nás kamery i všudypřítomné mikrofony, hodnotila odborná porota podle mezinárodních pravidel, potkali jsme se s nejlepšími sbory České republiky. A neztratili jsme se. Jako nejmladší účastníci jsme si vyzpívali "bronzové pásmo" a získali jsme nádhernou trofej, která bude zdobit naši hudebnu. V odpoledních hodinách jsme navštívili zajímavé  návštěvnické centrum věnované výrobě klobouků a také osobnosti generála E.G. von Laudona.  Po závěrečném galakoncertu jsme se spokojeni vydali na cestu domů a těšíme se na další zajímavé zážitky, která nás ve sborovém společenství čekají.

 

 

Malé podzimní DoReMi

Velmi rádi jsme přijali pozvání na koncert do Českého Těšína a v úterý 8. listopadu jsme vyrazili na dlouhou cestu. Jednalo se o další mezinárodní koncert, tentokrát byl uváděn v polštině. Paní sbormistryně Beáta Brzoska vede na základní škole s polským vyučovacím jazykem tři dětské sbory - Trallalineczki, Trallalinki a Trallala. Na podiu v kostele Církve bratrské se postupně vystřídalo 130 zpěváků. Od těch nejmenších prvňáčků až po středoškoláky. Na závěr koncertu zazněly také dvě společné písničky v podání Plamínku a Trallala. Všechny naše děti si zaslouží velkou pochvalu za klidný a pohodový průběh celého dne. Naše vystoupení se podařilo a publiku i paní sbormistryni Beatě se moc líbilo. Rádi přivítáme pěvecký sbor Trallala na našem jarním koncertě v aule školy.

 


Podzimní soustředění

Během podzimních měsíců se naplno rozběhly sborové zkoušky. Scházíme se každou středu odpoledne a také během velké přestávky v úterý a ve středu. Proč tak často? Přihlásili jsme se na celostátní soutěž pěveckých sborů do Nového Jičína.  Možná si řeknete, že na soutěž jedíme každý rok. Omyl. Jezdíme na soutěž krajskou do Chropyně a již několikrát se nám na celostátní přehlídku podařilo probojovat.  Jenže na celostátní  přehlídce už se nesoutěží, a tak jsme si řekli, že zkusíme něco nového. Přihlásili jsme se na soutěž, kde jsou pouze dvě kategorie - dětské sbory do 15 let a dětské sbory do 19 let. Naši nejstarší zpěváci mají 11 let, a tak jsme sami zvědaví, jak to zvládneme. Pro tuto soutěž je určena jedna povinná skladba, která je pro nás hodně náročná, ale to příprav jsme se pustili s chutí a nadšením.

V sobotu a neděli 5. a 6. listopadu jsme se "soustředili". Jednohlasy, dvojhlasy, doprovody, postavení, pozornost - je toho hodně, co musí každý uchazeč o místo v reprezentaci zvládnout. Tento týden od 7. do 12. listopadu bude pro vybraných 37 dětí opravdu hodně náročný.

 

 

září 2016 ...

Začátek nového školního roku

Ve čtvrtek 12. září jsme v aule školy slavnostně přivítali 80 nových žáků naší školy. Prvňáčci přišli poprvé do školy jako školáci a v doprovodu svých rodičů a prarodičů zahájili povinnou školní docházku. Na začátku jejich cesty za poznáním je přivítaly děti školího pěveckého sboru Plamínek, pan ředitel Ivo Junášek a také starosta města Holešova Rudolf Seifert s oběma místostarosty. Po krátkém úvodu v aule školy se seznámili se svou paní učitelkou a poprvé zasedli do lavice ve své třídě. Přejeme našim novým kamarádům, aby se jim ve škole líbilo.

 

TOPlist