Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 02.01.2019 17:17:41 

Dětský pěvecký sbor PLAMÍNEK Holešov

2017/2018

PODĚKOVÁNÍ

 

Vážení rodiče, kolegové a přátele sborového zpěvu,

děkujeme vám všem za příjemnou a přátelskou atmosféru, kterou jste vytvořili na našem Jarním koncertu. Plamínek i Rosička si celé odpoledne opravdu užily a všechny děti s radostí zpívaly tak pozornému publiku.

Zároveň děkujeme všem maminkám, babičkám či tetičkám, které připravili pestré a bohaté pohoštění pro všechny děti.

Velmi mile nás překvapilo přání a dáreček od nejstarších zpěváků. Moc si toho vážíme.

Fotografie z koncertu najdete na odkazu, který je uložen v rubrice PRO ČLENY

 

Děkujeme.

květen 2018 ...

Májové pozdravy

Květen plný sluníčka a krásného počasí přináší dětem ve sboru mnoho zajímavých okamžiků. Nastává doba koncertů a vystoupení pro různorodé publikum.

Začátkem května nás velmi potěšilo opětovné pozvání do Centra pro seniory v Holešově. Měli jsme velkou radost, že jsme všem přítomným klientům centra mohli zpříjemnit středeční odpoledne. Dámy, pánové i milý personál nám byli pozornými posluchači. Zazpívali jsme všechno, co jsme se letos naučili a podělili se i o úsměvné historky ze zkoušek. Závěr opět patřil společnému zpěvu lidových písní a předání krásných přání pro radost, které nám s dětmi z 5. A připravila paní učitelka Jana Sovadníková. Jsme rádi, že jsme našim vystoupením potěšili.

O týden později nás čekal tradiční jarní koncert pro naše nejmilejší posluchače - rodiče a přátele. I přes velmi teplé počasí jsme si koncert i následné pohoštění opravdu užili. Zaplněná aula školy a dlouhý potlesk byl naší nejkrásnější odměnou za celoroční píli, trpělivost a snažení. I našim kamarádům z pěveckého sboru Rosička se v Holešově líbilo a domů se vraceli spokojení. Děkujeme vedení školy, že nás v naší činnosti podporuje, kolegům a kolegyním ze školy za ochotnou pomoc a všem maminkám, babičkám či tetičkám za přípravu bohatého a pestrého pohoštění. 

Na konci května jsme se měli možnost zapojit do mezinárodního jazykového projektu EDISON. Na naší škole působilo celý týden pět zahraničních studentů, kteří nás seznamovali se svými národy, tradicemi a kulturou. Rádi jsme je uvítali i na zkoušce našeho sboru. Na oplátku jsme jim zazpívali české lidové písničky, naši státní hymnu a naučili je některá hlasová cvičení. Na památku jsme všem věnovali naše CD, které je určite potěší i doma v Turecku, Indii, Rusku a Hong Kongu.

duben 2018 ...

Další "zlaté pásmo" v krajské soutěži

V úterý 24. dubna jsme po roce opět vyrazili na postupovou krajskou přehlídku školních pěveckých sborů Zlínského kraje do Chropyně. 37 vybraných dětí se pilně připravovalo ještě v pondělí dopoledne, aby předepsaný program zvládlo co nejlépe. V letošním roce jsme vsadili na různorodost v doprovodech, střídání sólistů i vícehlasé skladby, což se nám vyplatilo. Děti všechny písničky zazpívaly pozorně a čistě.  Náš program porotu zaujal natolik, že nám udělila ocenění za nápaditou přípravu soutěžního programu.

Jsme velmi rádi, že jsme se v konkurenci sedmi sborů opět prosadili. Navíc jsme byli jediným dětským pěveckým sborem, který pracuje na základní škole. Dále se soutěže účastnili Myšky, Myši a myšáci  ze soukromé ZUŠ Kroměříž, Tulipán ze ZUŠ Bojkovice, Zvonečky a Zvonky ze ZUŠ Hulín, Čamlíci ze Základní školy s rozšířenou výukou hudební výchovy Zlín Malenovice. Postupujícímu sboru Zvonky z Hulína srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na celostátní přehlídce v Uničově.

Naše dvanácté zlaté pásmo jsme ve středu patřičně oslavili.

 

 

Den zdraví a jarní soustředění

V sobotu 7. dubna jsme měli plno práce. V 9 hodin ráno nás čekalo vystoupení při zahájení Dne zdraví  a následovalo celodenní soustředění ve škole. Během práce jsme si udělali i přestávku na dobrou svačinu a po obědě jsme hned dvakrát vyrazili i na školní hřiště, abychom načerpali sílu z jarního sluníčka. Když jsme děti o půl šesté předávali rodičům, všichni jsme byli rádi, že jsme to všechno zvládli.  38 dětí, které se sobotního soustředění účastnilo, moc chválíme za zodpovědný přístup, píli a pracovitost. Ve sboru jsme jedna rodina, jeden tým, kde platí známé - "Jeden za všechny, všichni za jednoho."

 

https://www.holesov.cz/630-svetovy-den-zdravi-jsme-oslavili-take-v-holesove.html

 

prosinec 2017 ...

Vánoční koncert s Moravskými dětmi

Tradiční vánoční koncert Moravských dětí se koná na svátek sv. Štěpána - 26. prosince. I v letošním roce jsme s radostí přijali pozvání ke společné účasti. Děkujeme všem rodičům za podporu a doprovod dětí. Všem našim příznivcům přejeme krásné a radostné Vánoce.

 

 

 

Zpíváme našim babičkám a dědečkům

Ve středu 13. prosince jsme s vánočním programem Půjdem spolu do Betléma navštívili Centrum pro seniory. Díky pomoci pana školníka Teleckého, pana Šuby a pana Smékala jsme mohli využít všechny naše rekvizity i hudební nástroje. V závěru našeho společného putování do Betléma jsme si společně s obyvateli centra zazpívali známé české koledy. Za milé pozvání děkujeme paní Sehnalové a těšíme se na další setkání s klienty centra.

 

Půjdem spolu do Betléma

Ve čtvrtek 7. prosince se v naší škole rozhostila pravá adventní atmosféra. Během celého dne navštívilo školu mnoho hostů, rodičů i bývalých žáků, aby si prohlédli překrásné betlémy, které společně se svými vyučujícími vyrobili žáci jednotlivých tříd. Všichni obdivovali rozmanitost, nápaditost, kreativitu i píli, se kterou se naši žáci do výroby betlémů zapojili. Děti z  keramického kroužku vyrobily pro tuto příležitost zajímavé dárkové předměty s vánoční nebo přírodní tematikou.

Celý sváteční den zakončili členové školního pěveckého sboru Plamínek, kteří si pro letošní rok připravili vánoční příběh nejen s písničkami „Půjdem spolu do Betléma“.
Malý pasáček Ondra a jeho dědeček čekají na příchod krále. Když nastane čas, jdou s ostatními pastýři do Betléma, kde se Marii narodil chlapeček - Ježíšek. I když je malinký a bezbranný, Ondra pochopí, jak mocným se stane.

 

Vánočně osvětlená tělocvična dopoledne přivítala  nejmenší posluchače z Mateřské školy Sluníčko a naše prvňáčky. Večer se představením nechali vánočně naladit také rodiče, pracovníci školy, bývalí členové sboru i široká veřejnost. Zaplněná tělocvična poslouchala okouzlující vánoční písně a sledovala prastarý příběh.

Kdo chtěl, mohl ještě své zážitky vstřebávat u voňavého čaje a perníku ve školní jídelně.  Krásně osvětlená aula ještě dlouho svítila všem spokojeným návštěvníkům na cestu domů.

 

listopad 2017 ...

Podzimní soustředění

Během září a října jsme v Plamínku přivítali nové zpěváčky a začali se připravovat na vánoční vystoupení. Nejlépe se nám pracuje, když jsme odpočatí a máme školu jen pro sebe. V sobotu 4. listopadu jsme se tedy sešli na našem tradičním podzimním soustředění. Většina dětí si s sebou přinesla spacáky, karimatky a těšila se na nocování ve škole. Sobotní odpoledne a nedělní dopoledne jsme věnovali nácviku jednotlivých písniček a jejich doprovodů. Přestávky jsme vyplňovali společnými hrami, kreslením a povídáním o Japonsku. Z koncertního turné v Japonsku se totiž předchozí den vrátil holešovský dětský sbor Moravské děti a mnoho bývalých Plamínků v něm zpívá. Kája Kovářová děti krátce seznámila se zajímavostmi této daleké země a s vlastními zážitky z cesty.

                                                                  

Celý víkend hrozně rychle utekl. Když jsme se před nedělním obědem loučili, nováčci si odnášeli sborové přívěsky a tašky, aby bylo vidět, že už k nám skutečně patří. Všichni, kteří na soustředění byli, si od sbormistryň vysloužili nejen pochvalu, ale také sladkou odměnu.

      

září 2017 ...

Začátek nového školního roku

V pondělí 4. září 2017 jsme v aule školy přivítali nové žáčky - prvňáčky. V tento jejich významný den je přišli doprovodit rodiče, mladší sourozenci i prarodiče, žádná židle nezůstala prázdná. Nejdříve všem zazpívaly děti z pěveckého sboru Plamínek a hned bylo v některých dětských tvářích vidět úlevu - ono to snad v té škole nebude tak hrozné a možná bude i veselo! Poté přítomné přivítal pan ředitel I. Junášek a také starosta Holešova pan R. Seifert. Pak se všichni rozešli ke svým třídním učitelkám. Ve třídách si žáčci sedli do lavic, prohlíželi si pracovní sešity, chlubili se krásnými novými aktovkami a seznamovali se se svojí paní učitelkou i spolužáky. Čeká je ještě mnoho práce, ale věříme, že ve škole všechno zvládnou a že dnešní den si budou dlouho pamatovat. Přejeme nejen prvňáčkům, ale všem žákům naší školy, ať se jim v tomto školním roce daří.              

TOPlist